WYKORZYSTANIE ZASOBÓW ŚRODOWISKA LOKALNEGO W PLANOWANIU PRACY DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZEJ.
Śląskie WOM Teams
Termin: 15.04.2024 godz. 15:3017:30
Sala: ONLINE
Prowadzący szkolenie: Anna Czarlińska-Wężyk, Mariola Lux

O prowadzącychAnna Czarlińska-Wężyk-nauczycielka-konsultantka w Pracowni Wychowania, Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, ekspert i edukator z listy MEN,trener w oświacie, trenerka z zakresu edukacji: globalnej, ekonomicznej i przedsiębiorczości; certyfikowana COACH PRAKTYK BIZNESU Norman Benett Academy, posiada kompetncje z zakresu m.in. doradztwa zawodowego, specjalistka w obszarze kompetencji miękkich, nauczania przedmiotów ekonomicznych i przedsiębiorczości; więcej informacji tutaj<<<  Mariola Lux - nauczyciel konsultant w Pracowni Wychowania, Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, organizatorka różnorakich form doskonalenia nauczycieli geografii i przyrody oraz z tematów: awans zawodowy, wspomaganie szkół, prowadzenie sieci współpracy, wypoczynek dzieci i młodzieży.

Szkolenie online, darmowe.

=====================================================================

Szkolenie w ramach projektu Akademia Początkującego Nauczyciela (APN) 23/24

Wszystkie informacje o projekcie APN tutaj >>>

==========================================================================

Adresat: nauczyciele różnych przedmiotów i zajęć (także ze świetlicy, biblioteki) rozmaitych szkół i placówek

Cele szkolenia-uczestnik potrafi:

• Wskazać zasoby otoczenia szkoły
  • Rozpoznać możliwości wykorzystania zasobów
  • Zaplanować jakie zasoby wykorzysta planując określone zajęcia szkolne i/lub pozaszkolne

Plan szkolenia

•      Szkoła w społeczności lokalnej
  •      Współpraca szkoły z mieszkańcami
  •      Współpraca z instytucjami z otoczenia szkoły
  •      Co ułatwia, a co utrudnia podejmowanie przez szkoły działań na rzecz społeczności lokalnej?
  •      Zajęcia terenowe - rola i znaczenie.
  •      Wykorzystanie zasobów instytucji związanych ze środowiskiem przyrodniczym.

Informacje

Zajęcia odbędą się przez platformę MS Teams. Zapisani uczestnicy otrzymają link do szkolenia w dniu wydarzenia.Zaświadczenia wysyła Dział Szkoleń w formie pdf na adres mail podany w zgłoszeniu.

Zasady uzyskania certyfikatu Akademii APN tutaj <<<

Osoba do kontaktu: Anna Czarlińska-Wężyk